Blog

ProjectBlog: MATRIX AI NETWORK: Akıllı Bulut Teknolojisi

Blog: MATRIX AI NETWORK: Akıllı Bulut Teknolojisi


Yangdong YapayZeka Araştırma Enstitüsü’nün, Akıllı Bulut Teknolojisine ve DASP-MTS uygulamasına kısa bir bakış.

“Endüstri 4.0” ı tartışırken, akıllı bulut teknolojisi göz ardı edilemez bir gerçektir. Üçüncü sanayi devrimini yönlendirebilecek çekirdek alan olması beklenen akıllı bulut teknolojisi,İmalat endüstrisini;Dijitalleşme, ara bağlantı, kişiselleştirme, yazılım ve istihbarat yoluyla geliştirecektir. Akıllı bulut teknolojisi;İnternet, bulut bilgi işlem, yazılım, üretim, 3D baskı ve VI (Sanal Enstrüman) teknolojilerini birleştiren bir içerik olarak kabul edilebilir.

Yangdong YapayZeka Araştırma Enstitüsü, DASP-MTS sistemini, imalat endüstrisinin gelişmesini daha fazla teşvik etmek amacıyla test eden akıllı bir bulut projesine katılmıştır.

Akıllı Bulut İzleme Hizmeti

Akıllı bulut izleme hizmeti, rüzgar gücünü ölçmek ve mekanik ekipman üzerindeki etkisini tespit etmek için kullanılacaktır. İzleme sistemi köprüler, barajlar ve diğer büyük ölçekli yapıların durumlarını takip edebilecektir.

Yeni Dağıtılmış Büyük Ölçekli İzleme Sistemi

DASP-MTS, akıllı bulut teknolojisine dayalı yeni dağıtılmış büyük ölçekli bir izleme sistemidir. Sadece büyük ve çok büyük yapıların dağınık olarak izlenmesini ve tespit edilmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda dağılmış aygıtların çevrimiçi olarak izlenmesini de sağlar. Karmaşık kablolara ve ağlara ihtiyaç duymamaktadır.Geleneksel izleme sistemlerinden daha üstün performansa sahiptir. Ekipman tarafından izlenen büyük miktarda verileri depolamaktadır. Bu veriler kalıcı olarak depolanır, analiz edilebilir ve derinlemesine işlenebilir. İzlenen ekipman tüm dünyaya dağılmış olsa bile, ilgili personel, ekipmanı kolayca yönetmek için Internet’e erişebilecek herhangi bir terminal cihazı aracılığıyla bulut izlemeye güvenebilir ve giriş yapabilir.

Gerçek Mobil İnternet Test Teknolojisi

Akıllı bulut sistemi Xinjiang Büyük Köprü projesine uygulanmıştır. Xinjiang Büyük Köprüsü, Çin’in orta destekli,çelikten kemer şeklindeki ilk demiryolu köprüsüdür. Ayrıca bu köprü Nanguang Demiryolu Hattı’nın;En geniş kavisli , en yüksek bilimsel ve teknolojik gereksinimleri olan ve en zor inşaat süreci olan köprüsüdür. Köprünün üst kısmı, uzunlamasına ve enine çelik kirişlerden oluşmaktadır. Köprünün uzunluğu 618.3 metre ve ana köprünün mesafesi 450 metre olup, dünyadaki en geniş alana sahip köprüdür.

MTS akıllı bulut sistemi, köprüler ve barajlar gibi büyük ölçekli yapıların sağlığını-durumunu izleyebilir. Diğer algılama sistemleriyle karşılaştırıldığında DASP-MTS akıllı bulut izleme sistemi, zorlu ve tehlikeli ortamlarda uzaktan gerçek zamanlı ölçümler yapabilmektedir. Bu, geniş alanlar içerisinde olan bölgelerde, uzun süreli durumu izlemeye olanak sağlamaktadır.

DASP-MTS, izleme gereksinimine uygun çeşitli izleme, alarm ve depolama stratejileri sunmaktadır. Birden fazla kullanıcı ayarlanabilir. Her kullanıcı ve her ölçüm grubu için üç farklı işlem izni belirlenebilir.Bunlarİzin yok, sadece okunur ya da okunabilir-yazılabilir izinlerdir. Sinyal izleme, kullanıcı ihtiyaçlarına göre ayarlanabilir; 24 saat kesintisiz, günlük saat, eşit aralık süresi, sinyal aşırı limit tetiklemesi vb. özellikler içerir.

Yeşil (güvenli), sarı (erken uyarı), turuncu (uyarı) ve kırmızı (tehlikeli) dört durum dahil olmak üzere çeşitli durumları belirlemek için alarm ve ölçüm noktaları ayrı ayrı ayarlanabilir.

DASP-MTS kullanılarak, Xinjiang Büyük Köprüsü gibi yapılar çevrimiçi olarak izlenebilmektedir. Yapısal bütünlük, inşaat kalitesi ve diğer özellikler, bunlara bağlı olarakçalışan performansı değerlendirmesi, bakım ve yönetim planları geliştirmek amacıyla yapıların gerçek yük koşulları altında çalışma durumunu daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için izlenebilir. DASP-MTS, güvenliği sağlamak için yukarıda belirttiğimiz gibi erken arıza uyarıları da sağlamaktadır.


Takipte kalın..

Matrix AI Network, blockchain vaadi için en yeni YapayZeka teknolojisini kullanır.

MATRIX TURKEY sosyal medya hesapları:
 
Website | Telegram | Twitter | Linkedin | Youtube | Facebook

Source: Artificial Intelligence on Medium

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top
a

Display your work in a bold & confident manner. Sometimes it’s easy for your creativity to stand out from the crowd.

Social