Blog

ProjectBlog: Doctus AI

Blog: Doctus AI


Yapay Zeka Uygulamaları ile Güçlendirilmiş Karar Mekanizmaları

Doctus AI, sağlık sektörü ve üretim hatları için yapay zeka ile güçlendirilmiş karar destek ürünleri sunar. Amacımız kurumların yapay zeka dönüşümüne dahil olup, süreci yönetebilmeleri için sektör spesifik yapay zeka yol haritaları oluşturmak ve bunları hayata geçirmektir. Bu süreç içerisinde ihtiyaç duyulan eğitim planlarını da tasarlar ve sunarız.

Doctus AI

Medikal, teknolojik gelişimin hızla uygulandığı alanların başında gelmektedir. Ölçme ve görüntüleme sistemleri başta olmak üzere birbirinden farklı birçok test verisinin, hastalık teşhis ve tedavisi için izlenecek olan yolu doğru ve hızlı tahsis etmek konusunda büyük etkisi vardır. Doktorların hasta ile iletişimini daha verimli kılmak ve böylece tedavi sürecinin başarısını artırmak Doctus AI’ın hedefleri arasındadır. Hasta verilerinden öğrenen; hızlı, yüksek doğruluğa sahip ve kararlı öneriler veren akıllı sistemler için derin öğrenme ve büyük verinin gücünden faydalanıyoruz.

Yapay zekanın etkisini güçlü şekilde gösterdiği diğer bir çalışma konusu da üretim hatlarının optimizasyonudur. Bu sayede kalite, enerji, emek ve en önemlisi zaman yönetimi sağlanmaktadır. Hemen her üretim hattında çok çeşitli sensörler desteği ile kalite kontrolü veya süreç yönetimi sağlamakta faydalı olacak veriler toplanmaktadır. Doctus AI, verilerinizden yararlanan derin öğrenme modelleri geliştirerek, üretim hattınızdaki kaliteyi ve verimliliğinizi artırır.

Yapay zekanın insan hayatına pozitif yönde katkı sağlayacağına inanıyoruz. Sağlık sektörü, üretim hatları uygulamalarının yanı sıra çevre, sürdürülebilirlik ve eğitim gibi sayısız bir çok alan için kurumların yapay zeka dönüşümü ve adaptasyonu konusunda da destek veriyoruz. Sektör spesifik özellikleri yerinde tahlil edip pilot projeler ile başlamak üzere süreci iyileştirecek ve geliştirecek adımları belirliyor ve ihtiyaçlara uygun bir yapay zeka dönüşümü yol haritası sunuyoruz. Bununla birlikte projelere rehberlik ve destek sağlarken eğitim ihtiyaca göre özel eğitim programları tasarlıyor ve sunuyoruz.


Doctus AI’yi Twitter’da takip edebilir ve blogumuzdan haberdar olabilirsiniz.

Source: Artificial Intelligence on Medium

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top
a

Display your work in a bold & confident manner. Sometimes it’s easy for your creativity to stand out from the crowd.

Social